27
Тра

Експерти Swiss Democracy Foundation поділяться з Україною досвідом прямої демократії

Український інститут прямої демократії та Swiss Democracy Foundation підписали меморандум про співпрацю.

Відповідний документ було підписано на прес-конференції в прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” в понеділок.

“Пряма демократія передбачає безпосередню участь народу в державних справах, вираженні своєї волі. Пряма демократія як концепція, як принцип закріплена і в Конституції України … Досвід Швейцарії в цьому питанні для нас безцінний, і ми налагоджуємо таку співпрацю зі Швейцарським фондом демократії”, – сказав представник Українського інституту прямої демократії Олександр Мережко.

Говорячи про можливі ризики, пов’язані з ініціативою проведення референдуму з питань національної безпеки, Мережко зазначив: “У нашій Конституції передбачається тільки три випадки, коли референдуми не можна проводити, наприклад амністія. При розробці законодавства можна подумати про те, щоб розширити коло якихось питань”.

У свою чергу член правління і директор з міжнародного співробітництва Swiss Democracy Foundation Бруно Кауфманн (Bruno Kaufmann) додав, що важливо порушити питання використання інструментів прямої демократії на публічному обговоренні з громадянським суспільством і громадянами України.

“Я наполегливо рекомендую обережно підходити до цього питання, розпочати публічні обговорення питання прямої демократії. Наш великий досвід свідчить, що якщо залишити інструменти прямої демократії маленькій групі політиків, то це буде погане рішення, оскільки вони можуть це використовувати у своїх дуже вузьких інтересах”, – висловив думку експерт.

Кауфманн порекомендував першим винести на референдум питання впровадження прямої демократії.